«

»

Kvě 10 2013

4. Gamesky na Malinu

Od posledního dílu zas už ubyla nějaká doba a tak tu máme díl další. Dnešní díl bude poskládaný ze tří pokračování her z minulého dílu (Gobliins, Broken Sword a Manic Mansion) dále se tu podíváme na hry: The Secret of Monkey Island a scifi adventůra The Dig.

 

 

 

1. The Dig

The Dig je sci-fi počítačová hra, žánrově grafická point and click adventura, vyvinutaspolečností LucasArts v r. 1995. Je to nejvážnější z adventur od této herní firmy. Neobsahuje žádný černý humor a gagy, které jsou tak typické u ostatních titulů od LucasArts. Je to také jediná hra, která perfektně pasuje do žánru sci-fi.

Příběh: Hra začíná na Borneu, kde radioteleskop zaznamená neidentifikovatelný objekt, který směřuje přímo k Zemi. Ukáže se, že jde o gigantický asteroid, který by při kolizi se Zemí způsobil katastrofu. Je složen tým pěti astronautů, kteří mají za úkol doletět raketoplánem k asteroidu, pojmenovaném Attila po vůdci kmene Hunů, a umístit na jeho povrch jaderné nálože. Jejich výbuch by měl vychýlit asteroid a navést jej na stabilní oběžnou dráhu kolem Země.

Rok vydání: 1995

Jazyk: Anglický

Hru stáhněte ZDE a otevřete ve ScummVM

2. The Secret of Monkey Island

The Secret of Monkey Island je první díl sérieMonkey Island, počítačová hra typu Point and click adventura. Děj je zasazen dopirátského prostředí Karibského moře. Jako naprostá většina her od LucasArts je i tato obohacena silnou dávkou humoru

Příběh: Celý příběh začíná na Melée Islandu. Guybrush Threepwood, ještě jako usmrkanec, si zamanul, že se stane pirátem. Pro to, aby jej ostatní piráti uznali za svého musí ale složit 3 zkoušky: najít poklad, porazit mistra šermu a ukrást sošku z vily guvernéra ostrova.

 

Návod na instalaci hry: 

  1. Stáhnete hru ZDE
  2. Otevřete ve ScummVm

.

 

3. Broken Sword II: The Smoking Mirror

Příběh: George Stobbart je svědkem únosu jeho nynější přítelkyně Nico Collard a je na něm, aby ji vysvobodil a vydali se odkrýt tajemství prokletého mayského zlata.

Rok vydání:  1997

Jazyk: Anglický

 

 

 

Návod na instalaci hry: 

  1. Stáhnete hru ZDE
  2. Otevřete ve ScummVm

 4. Gobliins 2: The Prince Buffoon

 

 

Pokračování bláznivé adventury Gobliiins, které si s jedničkou ve ztřeštěnosti rozhodně v ničem nezadá. Tentokrát máte na starosti dva gobliny, kteří mají za úkol vysvobodit prince Buffona ze spárů ďábelského Amoniaka. V průběhu vašeho putování se podíváte do rozličných prostředí a užijete si spoustu legrace – tedy pokud zrovna nezakysnete na nějakém těžkém úkolu, kterých je ve hře víc než dost.

Rok vydání: 1992

Jazyk: Anglický

Návod: ZDE

Stáhněte hru ZDE

Hru otevřete ve ScummVM

 

5.  Day of the Tentacle

 

Příběh: 5 let po událostech v Maniac Mansion se obě chapadla (anglicky Tentacle) potulují po zahrádce vily Dr. Fredda. Fialové (purple tentacle) se napije toxické vody, vytékající z laboratoře Dr. Fredda a zmutuje. Poté, co mu narostou dvě paže, se rozhodne, že teď může ovládnout svět. Dr. Fredd jej odchytne a obě chapadla zadrží. Hodné, zelené chapadlo (green tentacle) napíše dopis starému příteli Bernardovi.

Rok vydání: 1993

Jazyk: Anglický

Hru otevřete ve ScummVM

 

Pokud se vám tento díl líbil tak zanechte komentář případně napište jakou hru  byste tu chtěli vidět. Za každý názor budeme rádi!

Minulé Díly:

1 ping

  1. 6. Gamesky pro Malinu » RASPBBERRY Pi

    […] 4. Díl […]

Komentáře byly zablokovány.