«

»

Dub 24 2013

2. Gamesky na Malinu

V 1. díle Gamesky na Malinu jsme si ukázali 5 klasických převážně českých Point n´Click adventur. Dnes si ukážeme takový mix různých žánrů od akčních her po hry logické. Podíváme se na pokračování hry Legend of Kyrandia, The, pak na strategickou hru Battle for Wesnoth, dále na 2D skákačku se známým skřetem Balazarem a pokračovat budeme strategickou hrou Boswars a na konec si ukážeme nejznámější hru světa Tetris. Dnes využijeme pouze LXTerminal a ScummVM, který jsme si nainstalovali v minulém díle Gamesky na Malinu.

 

1. The Legend of Kyrandia: Hand of Fate

Jak už bylo řečeno, tak toto je druhý díl legendární adventury The Legend of Kyrandia. V díle prvním jsme měli zlikvidovat zlého šaška Malcolma který zaklel dědečka hlavního hrdiny prince Brandona. Grafika je opět, stejně jako v prvním díle ručně malovaná a skutečně se hodí k fantasy/pohádkovému příběhu. 

Příběh: Děj vás uvede do skutečnosti, že kousky země Kyrandia začnou mizet. Mystici z celé země začnou diskutovat o problému a vy hrajete Zanthiu, alchymistku na radě. Usnesou se, že řešení je kotevní kámen u centra světa. Zanhtia je vybrána radou, aby kámen přinesla. Vaší laboratoř najdete zničenou a tak je jisté, že někdo pracuje proti vám.

Rok vydání: 1993

Jazyk: Anglický

Jak Nainstalovat Hru: 

  1. Stáhněte soubor ZDE a rozbalte soubor
  2. Na RPi otevřete ScummVM a dejte ADD Game a vyberte složku se hrou a pak Play Game

 

2. Battle for Wesnoth

Battle for Wesnoth je otevřená počítačová hra typu multiplatformní tahové fantasy strategie. Je nabízena jako svobodný software pod licencí GNU GPL. Hra má jednoduchý vzhled a je snadno pochopitelná pro začátečníky. Hra obsahuje 35 překladů hry do různých jazyků mezi nimiž je i Čeština, která patří vůbec k nejrozšířenějším jazykům ve hře.

Rok vydání: 2003

Jazyk: Český i Anglický

Jak Nainstalovat Hru: 

  1. Otevřete LXTerminal a zadejte:  sudo apt-get install wesnoth
  2. Spusťte hru z lišty v záložce GAME

3. Balazar 3

Balzar je klasická skákačková hra, kde chodíte a různě sbíráte předměty a vlastně vše co se dá a při tom skáčete a plníte příběh. V této hře budete hrát za jakého si skřítka s fialovým pláštěm. Ve hře je i možnost multiplayeru. Tato hra je předchůdcem dnešní 3D hry Balazar.

Rok vydání: Není známo

Jazyk: Anglický

Jak Nainstalovat Hru: 

  1. Otevřete LXTerminal a zadejte:  sudo apt-get install balazar3-2d
  2. Spusťte hru z lišty v záložce GAME

 

4. Boswars

Boswars je strategická hra z prostředí asi 2. ale možná i jiné světové války. Hra by se dala nejvíce přiřadit k počítačové klasice Primitive wars, jelikož hra je kromě druhu prostředí(2 Světová X Dinosauři) hodně velmi podobná. Hra je velmi zábavná ale místy se seká, což je jediným slabým článkem této hry.

Rok vydání: 2004

Jazyk: Anglický

Jak Nainstalovat Hru: 

  1. Otevřete LXTerminal a zadejte:   sudo apt-get install boswars
  2. Spusťte hru z lišty v záložce GAME

 

 

5. Atris

Atris je linuxová verze světoznámé hry Tetris, která je rozšířená po celém světě v mnoha verzích, kterou vyvinul roku 1984 Rus Alexej Pažitnov inspirován stolní hrou pentomino, když pracoval na moskevské akademii věd. Jedná se o jednu z nejúspěšnějších her všech dob.

Rok vydání: rok vydání této hry je neznámé, ale je to však je port na linux oficiální verze byla vydaná roku 1984

Jazyk: Anglický

Jak Nainstalovat Hru: 

  1. Otevřete LXTerminal a zadejte:   sudo apt-get install atris
  2. Spusťte hru z lišty v záložce GAME

 

 

Předchozí díl:  1.Díl

 

Jestli se vám tento seriál líbí nebo naopak vám na něm něco schází napište do komentářů!

Napsat komentář