«

»

Čvn 14 2013

8. Gamesky na Malinu

Zdravíme vás tradičně již u osmého pokračování seriálu Gamesky na Raspberry. Pro dnešek se nedočkáte žádných grafických pecek ale pouze her, které jsou výjmečné svou hratelností. Pro dnešek to budou: Quadoku, Hunted a DmazeD.

 

 

 

 

 

 

 

1. DmazeD

Toto je asi jediná ,,Mazovka“ na Raspberry Pi. I když krásou grafiky zrovna nevyčuhuje, je asi nejlépe graficky udělanou hrou v tomto díle. Úkol je myslím velmi jasný. Dostat je z bodu A do bodu B. Tuto aktivitu vám ale bude zhoršovat stálá tma a nedostatek času a cestou budete sbírat různé předměty. Tato hra má také obrovskou výhodu v tom že podporuje gamepady, takže hraní hry bude ještě pohodlnější.

Hru stáhnete ZDE

 

2. Hunted

Hunted je open source hra ve který bude vaším úkolem ,,sežrat“ všechny zalené bloky bez toho aby vás zasáhla zlá červená příšerka. Ve hře se samozřejmě pak počítá i skóre za rychlost a počet smrtí. Hra je vcelku náviková a zábavná a je jak zrozená pro trénování nervů (zvlášť pro agresory) 😀

Hru stáhnete ZDE

 

 

 

 

 

 

3. Quadoku

Quadoku je zábavná logická hra, kde musíte různě dosazovat různá čísla podle hodnoty. Hra má i několik úrovní. A jak bylo slibováno tak i opravdu strašnou grafiku, která odpovídá programovacímu umění desetiletého kluka. I přes tento nedostatek je však hratelná a dokonce i zábavná.

Stáhnete ZDE

 

 

 

 

 

Pomozte nám tento seriál vylepšit svým komentářem nebo dotazníkem 

Raspberrypi.cz – Dotazník

Předchozí díly: