«

»

Kvě 02 2013

3. Gamesky na Malinu

Uběhlo dalších 7 dní a máme tu další díl seriálu Gamesky na Malinu s pořadovým číslem 3. Dnes se podíváme na poslední pokračování hry Legend of Kyrandia, The, kde uvidíme celkem změny oproti dílu minulému a hrát budeme za hlavního záporáka z prvního dílu šaška Malcolma, který bude chtít očistit svou čest. Dále zavítáme do krychlového světa Minecraftu a pokračovat budeme prvním dílem adventury Broken Sword a potom půjdem na rovněž adventuru, hru Gobliiins a zakončíme záhadnou hrou Maniac Mansion, která byla první adventurou s více možnými konci hry.

Jak jste si mohli všimnout tak dnes jsou skoro všechny hry adventury takže budeme. nejvíce používat program ScummVM.

 

1. Legend of Kyrandia 3: Malcolm´s Reveng

Třetí svazek „Kyrandia sérií“, Malcolmova pomsta, dělali stejní lidé, jako předchozí díly, ale tato hra jakoby už do série nepatřila. Pokus o dobrý nápad: Malcolma, zlého čaroděje z jedničky udělali hlavním hrdinou. Jen těžko mohu přirovnávat třetí díl k předchozím, určitě ne dějem. Grafika je sice lepší, než v dílech předchozích, ale ani to hře moc nepřidá, příběh je poměrně hloupý a hrát za „hloupého“ dříve zlého čaroděje mě zas tak úžasný nápad nepřijde.
Zajímavé je, že název „Fables & Fiends“, který se objevoval u prvního a druhého dílu úplně chybí na obalu trojky. Pravděpodobně se tak stalo z marketingových důvodů. V názvu se také změnil styl číslování, místo slova „Three“ použila firma číslovku „3“.

Příběh: Na konci prvního dílu Brandon proměnil Malcolma v sochu. Malcolm totiž dávno předtím zabil královnu a krále Kyrandie. Ale zdá se, že královnu a krále nezabil Malcolm, ale magický nůž a tak Malcolm musí dokázat svou nevinnu. Váš první úkol je opustit Kyrandii. Po pobytu ostrůvku koček, plujete na pirátské lodi. Ale vás piráti prodávají zpět k vašemu nepříteli, Brandonovi, který vás vysadí na okraj země. Musíte se tedy vrátit přes peklo do Kyrandie. V Kyrandii zjistíte, že je plná pirátů, kteří se ujali vlády a tak se musíte rozhodnout, co dělat dál. Po osvobození musíte také dokázat svou nevinnu.

Rok vydání: 1994

Jazyk: Anglický

Návod: ZDE

Hru stáhněte ZDE a otevřete ve ScummVM

2. Minecraft

Minecraft je nezávislá počítačová hra napsaná v Javě Markusem „Notchem“ Perssonem, aktuálně vyvíjená firmou Mojang. Je to tzv. sandboxová hra, ve které si hráč může dělat, co se mu zachce. V tomto případě je hráč vrhnut do krychlovitého 3D světa.

Stáhněte ZDE, rozbalte a hrajte.

 

3. Broken Sword: The Shadow of the Templars

Tato hry může být lidem známa jak z klasických PC tak i z Android zařízení na které hra vyšla v minulém roce.

Příběh: Ujmete role hlavního hrdiny, jehož povoláním je novinařina. Mladý novinář se vydává na jakousi prázdninovou výpravu, ve které ho čeká velké dobrodružství a mnoho zábavy. Nebude se však věnovat jen svým cílům, potkají ho i nečekaní hosté, kterým je třeba se vyhnout na míle daleko. Projedete se Francií, zavítáte do Irska, navštívíte i Španělsko a podíváte se také do Skotska.

Rok vydání:  

Jazyk: Anglický

Návod na instalaci hry: 

  1. Stáhnete hru ZDE
  2. Otevřete ve ScummVm

 

 

 

4. Gobliiins

Gobliiins screenshotPříběh: Tři skřeti chcete-li goblini (Sleepy, Granny a Horney) jdou zachránit uneseného krále. Každý z daných goblinů máspecifické dovednosti, jeden umí brát a používat předměty, druhý kouzlit a třetí umí šplhat a používat své pěsti. Vy se pohybujete v jedné určité lokaci a vhodnou kombinací schopností těchto goblinů se postupně posouváte dál.

Rok vydání: 1992

Jazyk: Anglický

Návod: ZDE

Stáhněte hru ZDE

Hru otevřete klasicky ve ScummVM

 

 

5. Maniac Mansion

Příběh: Dr. Fredd Edison žije se svou rodinou ve strašidelné viktoriánské vile. Říká se, že ve sklepích budovy má svou tajnou laboratoř, ale ani to by ještě nebylo tak záhadné jako to, že se po jeho pozemku potulují dva zvláštní mimozemšťané (anglicky: Tentacle,česky: chapadlo – podle vzhledu). Hlavní hrdina hry, Dave Miller zjistil, že jeho přítelkyně byla zamčena kdesi ve vile doktorem Edisonem a rozhodne se jí zachránit s dalšíma dvěma přáteli.

Rok vydání: 1987

Jazyk: Anglický

Stáhněte hru ZDE

Hru otevřete ve ScummVM

 

 

 

Pokud se vám tento díl líbil tak zanechte komentář případně napište jakou hru  byste tu chtěli vidět. Za každý názor budeme rádi!

Minulé Díly:

 

 

Napsat komentář