«

»

Čvn 06 2013

7. Gamesky na Malinu

Vítáme vás u dalšího pokračování seriálu a zdravíme všechny jenž ho sledují. Po minulé změně v počtu a výběru her (viz 6. díl) jsme do tohoto dílu vybrali: budovatelský simulátor Little Crane: That Could, strategickou stálici Freeciv a poněkud jednoduchý poupravený remake Raspberroids.

 

 

 

 

 

1. Little Crane: That Could

Solo vývojář Abraham Stolk nám poslal do okruhu další svou hru. Hra je simulátor jakého si bagru na staveništi. Vaším úkolem je přemístit vybranou věc na vybrané místo na mapě. I když to zadání zní jednoduše tak splňování zas tak jednoduché není. Postupem hry se samozřejmě kola stěžují a na možnost, že vše uděláte na první pokus můžete zapomenout. Tomuto faktu bohužel, ale také dodává zbytečně složité ovládání které můžete provádět pouze s myší. I když přes tento nedostatek je hra v celku pěkná a hratelná.

Stáhnete ZDE

 

2. FreeCiv

Strategických her je na Raspberry Pi opravdu málo, ale přece jenom jich pár je. Třeba Freeciv je velmi dobrou strategií. Která vznikla před 18 lety. Tato hra se také může pyšnit multiplayerem. Ve hře budete nasazeni na mapu jako samostatný hrdina, který si postupem času zbuduje své vlastní panství a vaším úkolem bude porazit své protihráče. Každý kdo hru hrál nám dá za pravdu, že hru lze jen a jen doporučovat.

Stáhnete ZDE 

 

 

 

 

3. Raspberroids

Myslím, že tuto hru hrál ve svém životě snad úplně každý. Hru můžete znát ze starých mobilních telefonů a počítačů. Ve hře jde prakticky pořád o to samé: S malou vesmírnou lodí rozstřílet meteority na co nejmenší kusy aby zmizely z obrazovky a při tom vás netrefily. Hra zachovává i jednoduchou 2D grafiku s menšími obměnami. I když hra není zrovna na každodenní hraní tak musíme poděkovat vývojářům za tento pěkný port, který jak sami popisují zvládly za 48 hodin.

Stáhnete ZDE

 

 

 

 

Pomozte nám tento seriál vylepšit svým komentářem. 

Předchozí díly: