«

»

Srp 23 2013

PiFace Digital – IO pro Raspberry Pi

PiFace Digital - IO pro Raspberry PiSe svými přednostmi je PiFace Digitale žhavým adeptem pro využití v nejednom projektu, kde je potřeba pracovat s reálnou elektronikou. Díky ní nemusíte řešit co kam a jak zapojit, nemusíte si stavět vlastní hardware. Prostě připojíte desku Piface Digital a máte vystaráno.

S PiFace Digital se vám do rukou dostane rozšíření, díky kterému získáte nepřeberné množství nových možností a připojíte se tak ke skutečnému světu. Deska PiFace Digital je navržena přímo pro připojení k GPIO portu vašeho Raspberry Pi. Použitím desky budete moci zjišťovat stavy přepínačů, např. od snímače otevření dveří, maticových klávesnic či jakýchkoliv tlačítek. Jakmile je zjištěn stav portu, můžete bez obtíží psát vlastní program pro Raspberry Pi, který určí, jak na stav reagovat ať již v podobě spínání motorů, aktuátoru, LED diod nebo čehokoliv dalšíh.

Deska PiFace Digital je osazena dvěma relé, umožňujícími přepínat vyšší zátěž, čtyřmi mikrospínači, usnadňující ovládání, dále pak osmi digitálními vstupy a osmi výstupy s otevřeným kolektorem. Skvěle využitelných je i osm indikačních LED diod. Deska sama je snadno programovatelná v jazycích Python, Scratch a C. (text prodejce)

Tento doplněk je k dostání v ČR již od 922 Kč na eshopu KV-Mobil.

2 pingy

Napsat komentář