«

»

Dub 18 2013

Nastavení Wi-Fi na systému Raspbmc a vzdálené ovládání

V případě, že chcete využívat Wi-Fi místo kabelového spojení, a nebo dokonce musíte, protože vaše raspberry ethernet rozhraní nemá, tak můžete a není s tím žádný problém. Už při nahrávání systému na SD kartu můžete definovat název a heslo wifi sítě, ke které se chcete připojit. Jak nastavit wifi při instalaci systému Raspbmc najdete v článku Instalace systému. Jako wifi adaptér lze využít většinu usb zařízení, které jsou automaticky systémem rozpoznány. Já jsem využil jeden z nejlevnějších a to Connect IT CI-89 Bezdrátový WiFi USB nano adaptér. Automatická detekce proběhla bez problémů a nezaznamenal jsem žádný problém.

Pokud máte systém Raspbmc nainstalován, můžete nastavení sítě měnit v Raspbmc settings.

IMG_1666

 

Jestli využíváte nějaký wifi router, tak Vám bude pravděpodobně stačit přepnout Network mode na wireless (WiFi) Network a pak zadat jméno a heslo. Jméno vaší wifi sítě vložíte do položky SSID, pak je nutné zvolit WIFI Security. Většina wifi routerů má nastaveno zabezpečení WPA/WPA2 a pokud přesně nevíte jaké zvolit zkuste ponechat toto. Poté už stačí napsat správné heslo.

IMG_1670

IMG_1674

 

Povolení vzdáleného ovládání.

Po konfiguraci síťového rozhraní se Vám objeví dole v rohu informace o IP adrese. Raspbmc můžete ovládat například přes webové rozhraní nebo například přes aplikaci na Androidu. Nicméně nejdříve musíte povolit vzdálený přístup.

Tedy zvolíme Systém – Nastavení – Služby – Vzdálené ovládání. Tam zvolíme Povolit programům z ostatních počítačů ovládat XBMC

IMG_1678.

Dále je potřeba se podívat na nastavení Webserveru. Je potřeba povolit ovládání XBMC přes HTTP. Případně si zapamatujte port, který budete zadávat při konfiguraci android aplikace.

IMG_1679

Dále je pár obrazovek jak například ovládání přes webové rozhraní vypadá. Lze samozřejmě plně ovládat a spouštět filmy podle vašeho přání.

remote1

remote2

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Michal Pravda. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář