«

»

Dub 23 2013

Android na Raspberry Pi

Na Raspberry Pi jsme už viděli spousty operačních systémů jako Arch Linux, RISC OS, Fedora, Debian a teď můžeme přidat do této skupinky i mobilní Android a to verze jak verze 2.3 Gingerbread tak i verze 4.0 Ice Cream Sandich.

Android 2.3 Gingerbread je v okruhu Raspberry Pi již delší dobu. Je však kvůli absenci hardwarové akcelerace a slabšímu procesoru, trochu pomalejší. Celý tento projekt a vývoj Androidu,  zaštiťuje komunita Razdroid, která spolupracuje s oficiálními výrobci Raspberry Pi. Android 2.3 není na stránkách výrobce RPi, ale Android 4.0 by se tam objevit měl a to relativně brzo. Novinku o Androidu 4.0 poslala do oběhu firma Raspberry Pi o to už před slušnou dobu v minulém srpnu. K této novince táké napsali že už velmi dobře funguje a, že už brzy přijde do oběhu. Jak teď víme tak bohužel tomu zatím tak není. Bohužel nikdo žadné datum dopředu řekl ani se o něm nezmínil a to ani ve větších odchylkách. 

Jako jedno z dalších využití Androidu 4.0 jako XBMC. Jelikož Raspberry Pi se svým XBMC v testech moc neuspělo, tak by se mu to mohlo podařit s Androidem. Další výhodou je, že když bude mít Raspberry Pi Android zacílí se na další skupinu lidí kolem Androidu, kteří by do teď po Raspberry Pi ani nechmátli.

 

Info o vývoji sledujte na ZDE

 

1 ping

Napsat komentář