«

»

Říj 06 2013

12. Gamesky na Malinu

V tomto díle si ukážeme další tři hry, které jsme nově zaregistrovali na Pi Storu. První hra bude nedávno zmiňovaný port FPS klasiky Doom v tomto případě Chocolate Doom. Druhou hrou bude logická hra Dr Bulbaceous : Puzzle Solver a třetí a poslední hrou bude RPG hra Powder.

 

 

 

 

 

1. Chocolate Doom

Doom je snad nejznámější hra na světě. Vznikla v roce 1993 společností ID Software (Quake, Wolfenstein, Rage,  Commander Keen atd.) a již od vydání zaznamenala neuvěřitelné uspěchy. I když grafika je na dnešní poměry otřesná, v té době to byl ale zázrak. Doom se ale na rozdíl od jiných novějších her může chlubit titulem první FPS hry světa. Příběh je o elitním vojákovi vyslaném do společnosti UAC. Tato společnost experimentuje s teleportací, ale cosi se pokazí a všude kolem se začínají objevovat příšery z pekla. Vašim cílem je zabít všechny zrůdy a vrátit se zpátky na zem. Hra má dohromady 27 úrovní (3 epizody).

Hru stáhnete ZDE

 

 

2. Dr Bulbaceous : Puzzle Solver

Tato hra, o které na tomto webu nepadlo zatím ani slovo. Přesto je hra velice dobrá. Dr.Bulbaceous je logická hra, kde je vaším úkolem střílet kuličky se stejným symbolem k sobě aby mizely z pole. Cílem hry je zbavit se všech kuliček z pole. Tento obyčejný styl hry však doplňuje krásná dětská grafika, kterou bude mít rádi od prvního spuštění. Hru pak doplňují speciální levely nebo bossové v různých kolech. Na co ale bude hodně lidí nadávat placenost hry. Hra stojí totiž  v přepočtu něco kolem 75 Kč, což nevím jestli je zrovna umírněná cena. Pro lidi neplatiče jako já je tu však Windows verze, která je sice taky zpoplatněná, ale je jednodušší stáhnout si jí na internetu. Hru stáhnete ZDE

 

3. Powder

Powder je „Roguelike“ RPG hra pro jednoho hráče vytvořená na motivy hry Rogue, jedné z průlomových počítačových her z roku 1980, která položila základy tohoto žánru.Úkolem hráče je projít 25 náhodně vytvořených úrovní, zabít Baezl’buba a vynést jeho černé srdce na povrch. I když se to na první pohled nezdá, hra probíhá po tazích.Kromě klasického vývoje postavy, nabízí Powder velmi interaktivní prostředí a vy tak můžete kupříkladu rozsvěcet louče na stěnách, prokopávat se zdmi, uzavřít příšeru do pasti obřím balvanem, či vyhodit celé prostory kobek do povětří. K dispozici máte velké množství výstroje, zbraní, lektvarů a magických předmětů, jejichž různorodost předčí i řadu současných RPG her. Důležité je také poznamenat, že máte pouze jeden jediný život, takže jakmile zemřete, jste prostě mrtví a vaše uložené pozice jsou smazány. Poté si můžete zahrát úplně novou hru, v novém, náhodně vygenerovaném dungeonu.

Hru zdarma stáhnete ZDE

1 ping

Napsat komentář