«

»

Čvn 04 2013

Adapter pro RPi: Způsob jak uplatnit vaše micro SD karty

Určitě vás již někdy napadlo proč ve svém Raspberry Pi nemáte nejlevnější druh paměťové karty Micro SD. Raspberry Pi s nima mělo většinou problémy a bylo to nespolehlivý. Na internetovém obchodě modmypi.com specializovaným pro Raspberry Pi se objevila nová vychytávka konkrétně tohoto problému.

Speciální adapter prakticky k nerozeznání od normálního ale přesto naprosto spolehlivý a sto procentně funkční a navíc ve zkrácených rozměrech, takže člověku konečně nic nevyčuhuje z krabičky a nemusí se bát, že kartu jednoho dne vylomí.

 

 

 

 

 

 

*************************************************************************************************************************

 

IMG_6224-800x800.JPG (800×800)IMG_6212-800x800.JPG (800×800)

 

Adapter stojí necelé 2 eura (50 Kč) což je celkem slušná cena.

 

Adaptér zakoupíte ZDE.

 *************************************************************************************************************************

David – přidáno :

Alternativou může být Low-profile microSD card adapter, který koupíte na Českém trhu.

Konkrétně na E-shopu našeho sponzora

[important] http://www.kv-mobil.cz/raspberry-pi/low-profile-microsd-card-adapter/[/important]

Popisek prodejce:

Zmenšete si svou aplikaci na vašem Raspberry Pi s adaptérem pro microSD paměťové karty. Adaptér do sebe pojme kartu pouze z jedné poloviny, ale i přesto dokáže ušetřit značný prostor. Adaptér v sobě drží kartu v konektoru typu push-push, takže kartu vyjmete stisknutím jejího okraje. Paměťová karta není součástí balení. Adaptér lze použít nejen v Raspberry Pi, ale i v jiných zařízeních se slotem pro SD kartu.

Výrobce : Adafruit

Cena je dle mého osobního názoru docela vysoká, a to : 222.- s DPH 

Info – VIDEO :