«

»

Čvn 27 2013

10. Gamesky na Malinu: Speciální ScummVm díl

Vítejte u speciálního 10. dílu tohoto seriálu.  Již v minulém díle byla řeč o tomto speciálu. A co v tomto díle bude? Díl bude obsahovat přesně 7 „point and click“ adventůr, které jako ve starších dílech budeme spouštět z prostředí programu ScummVM. Tento díl bude obsahovat hry: Hopkins FBI, Tony Tough and the Night of Roasted Moths, Lure of the Temptress, Flight of the Amazon Queen, Elvira: Mistress of the Dark, Full Throttle, Indiana Jones: And the Fate of Atlantis

Nechť užijte si tento díl!

 

 

1. Hopkins FBI

Vývojář:  MP Entertainment

Rok vydání:  1998

Návod:  RAR soubor

Stáhnout hru:  7z soubor 

Příběh:  Jako agent FBI řešíte svůj nejtěžší úkol. Kriminální organizace vedená neznámým teroristou Bernie Bercksonem získala 2 jaderné rakety ohrožující vládu Spojených Států. Na případ je nasazen speciální agent Hokins, který má za úkol chytit Bernie Bercksona a jeho skupinu.

 

 

2. Tony Tough and the Night of Roasted Moths

Vývojář:  Nayma Software

Rok vydání:  1997

Návod:  RAR soubor

Stáhnout hru:  ZDE

Příběh:  Tony Vočko není žádný skromný hoch, je naopak velice domýšlivý nad svými mimořádnými detektivními schopnostmi, pracuje pro velikou, erudovanou, proslulou a světoznámou detektivní kancelář. Teď se mu navíc ztratil jeho růžoví psí asistent jménem Pantagruel, kterého se vydá hledat. Zažijete plno úsměvných historek, hledat ho budete po celém zábavném parku, abyste nakonec skončili vaši veselou a dobrodružnou pátrací akci až na Hradě. Tak copak, pomůžete mu jeho milovaného pejska najít? Stojí to opravdu zato!

 

3. Lure of the Temptress

Vývojář:  Revolution Software

Rok vydání:  1992

Návod:  Online

Stáhnout hru:  ZDE

Příběh:  Hráč se ujímá role mladého vesničana Diermota, naposledy zaměstnaného jako náhončí v králově lovecké družině. Jedné noci král dostává zprávu ve které je žádán o pomoc při potlačení povstání v zapadlé vesnici Turnvale. Královi muži vyrážejí do bitvy a Diermot je sleduje na svém poníku. Je nedobrovolně vtažen do bitvy. V Turnvalu družina nenaráží na obyčejné selské povstání, ale na ohavné, divoké a nelidské žoldáky – Skorly, kteří jsou vedeni mladou a krásnou čarodějkou Selenou. Králova družina je poražena a král zabit. Diermot je zatčen a vržen do kobek, kde začíná jeho dobrodružství.

 

4. Flight of the Amazon Queen

Snímek obrazovky ze hryVývojář:  Interactive Binary Illusions

Rok vydání:  1995

Návod:  Online

Stáhnout hru:  ZDE

Příběh:  Děj se odehrává v roce 1949 a hráč dostane roli Joea Kinga, pilota k pronajmutí a majitele letadla Amazon Queen. Při jednom z letů na pralesy se jeho letadlo zřítí a Joe musí zachránit nejen svou pasažérku, známou filmovou hvězdu Faye Russelovou, ale také kmen amazonek a hlavně svět před šíleným vědcem Ironsteinem a jeho továrnou na kožené kalhoty, kteří chtějí přeměnit kmen divošek na dinosauří válečníky.

 

5. Elvira: Mistress of the Dark

Vývojář:  Horrorsoft

Rok vydání:  1990

Stáhnout hru:  ZDE

Příběh:  Elvira jistým způsobem přišla ke skvělému hradu, a ráda by ho přetvořila k obrazu svému. Ale je to Elvíra, a tak malým nedopatřením probudila stovky roků spící a hnijící královnú Emaldu.

 

 

6. Full Throttle

Vývojář:  Tim Schafer

Rok vydání:  1995

Návod:  Online

Stáhnout hru:  ZDE

Příběh:  Ben je šéfem motorkářského gangu zvaného Polecats. Při projíždění po silnici č.9 narazí gang na luxusní limuzínu. Ben limuzínu přejede motorkou, přičemž zadním kolem rozdrtí znáček na kapotě a ujíždí dál. Limuzína patří Malcomu Corleymu, CEO a zakladatel společnosti Corley Motors. Stařík je neznámým motorkářem nadšen a nařídí řidiči jej dojet. Zatímco Ben a jeho gang odpočívají v Kick Stand Baru, dorazí i Corley. Rychle se s Benem spřátelí svými historkami z dob, kdy ještě byl sám motorkář. Adrian Ripburger, viceprezident společnosti Corley Motors si Bena pozve na slovíčko ven, kde mu nabídne práci eskorty při nadcházejícím setkání investorů společnosti. Když Ben odmítne s tím, že Polecats nejsou na prodej ani pronájem, obdrží ránu do hlavy a omdlí. Když se probouzí, musí se nejdříve dostat z kontejneru, kde byl uklizen. Postupně zjišťuje, že nikde není jeho gang, Corley a klíčky od jeho motorky, která pro něj znamená více než vlastní život. Když dostane z barmana klíčky, vydává se dohnat ty, kteří ho hodili do popelnice, ale neví, že mu motorku záměrně poškodili.

 

7. Indiana Jones: And the Fate of Atlantis

Vývojář:  LucasArts

Rok vydání:  1992

Návod:  Online

Stáhnout hru:  ZIP soubor

Příběh:  Zvláštností této hry je, že z úvodní animace se do samotného začátku hry musíte přenést vlastním přičiněním, což znamená provést řadu adekvátních úkonů. Teprve potom se ocitnete v divadle, odkud se vydáte na Island, odtud na Tikal do džungle. Vrátíte se zpět na Tikal, odkud napochodujete na Azory, dále pak na Barnett College. Ocitnete se v Alžíru, potom v Monte Carlu. Poletíte i v balónu, dorazíte na zakázané naleziště. Budete se pohybovat i po Krétě, plavit se budete i v ponorce. Kde budete ještě? Podívejte se sami.

Poděkování: Jestli sis právě dočetl tento díl. Chtěli bychom ti poděkovat za tvůj čas strávený na těchto stránkách, jelikož bez čtenářů by se tento seriál nikdy nemohl dočkat desátého dílu.

[warning]Pro funkčnost všech her musíte aktualizovat ScummVM [/warning]