↑ Return to Pomoc

Raspberry Pi – použití více foto modulů a současné snímání z nich

Úvodní stránka Fóra Raspberry Pi Pomoc Raspberry Pi – použití více foto modulů a současné snímání z nich

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2438
  Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Vážení přátelé,

  obracím se na Vás s prosbou o radu, jejíž vyřešení by mi velmi pomohlo.
  Jde o to, že potřebuji připojit k mini počítači Raspberry Pi čtyři foto moduly, přičemž je důležité, aby se následně obraz ze všech kamer ukazoval v jedné aplikaci a bylo možné ze všech kamer současně, tedy ve stejném okamžiku s přesností na milisekundy, pořídit statický snímek v plné kvalitě i rozlišení.
  Dvě kamery budou snímat v oblasti infračerveného spektra a zbylé dvě ve viditelném.
  Originální infrared foto moduly existují pouze určené přímo pro Raspberry PI, které se připojují pomocí 15-ti pinového CSI konektoru (USB kamery by bylo nutno modifikovat). Pokud se však nepletu, tak ten má Raspberry Pi pouze jeden.
  Je možné jej nějakým způsobem rozbočit pro následné připojení více kamer, nebo je nutno tímto způsobem připojit pouze jeden modul a ostatní přes USB ? Ale bylo by v takovém případě možné dosáhnout výše uvedeného požadavku, kdy je nutno pořizovat snímky ze všech kamer současně ?
  A existuje nějaký způsob jak z foto modulů dostat data v surovém RAW formátu, aby nedocházelo ke ztrátové kompresi ?
  Co se týče samotných modulů, tak kromě možnosti použití specializovaných kamer pro RP a těch do USB, lze údajně použít i moduly určené pro mobilní telefony, jelikož Raspberry Pi by údajně mělo přímo tímto rozhraním disponovat. Je tomu tak ?

  Předem mockrát děkuji za rady.

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.